Завідувач філії

Крейдун Алла Василівна

Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Наркотикам - НІ!
Наркотикам - НІ!

Поділитися новиною:

Наркотикам - НІ!

Важлива інформація для батьків

Ознаки вживання наркотиків

Про те, що людина вживає наркотики, незаперечно свідчать три ознаки: наявність сильного потягу до препаратів, які містять наркотичні речовини, стан наркотичного сп'яніння, абстинентний синдром («ламання»). Але підліток ретельно приховує від дорослих свояю пристрасть до наркотиків. Він постарається в стані сп'яніння не з'являтися ні в школі, ні вдома. Крім того, хвороба в нього ще не така запущена, як у дорослого наркомана, і ознаки її ще не настільки явні. Тому постараємося звернути увагу на самі, здавалося б, незначні відхилення в поведінці підлітка й у його зовнішньому вигляді: а раптом цей початок трагедії?

Так, уважних батьків і педагогів не може не турбувати наростаюча скритність дитини, а також те, що підліток іде з будинку в той час, що раніше проводив у сім'ї. Можна розцінити ці явища як цілком нормальні для перехідного віку, але не зайвим буде все-таки переконатися, що підстав для занепокоєння дійсно немає.

Насторожитеся, якщо підліток занадто пізно лягає спати й усе довше залежується в постелі ранком, якщо падає його інтерес до навчання або до звичних захоплень і хобі, знижується успішність, якщо з'явилися прогули шкільних занять.

Якщо підліток випрошує в матері або батька гроші в усі зростаючих кількостях, а тим більше, якщо почали пропадати гроші з батьківських гаманців або коштовні речі з будинку, - це дуже тривожна ознака!

Підліток завів нових друзів не зовсім звичайного виду й поводження? Майте на увазі, що якщо це наркоман з більшим стажем, те його можна розпізнати по таких ознаках: довгі рукави одягу завжди, незалежно від погоди й обстановки (адже треба приховувати синці від уколів); неприродно вузькі або широкі зіниці, незалежно від висвітлення; часто - неохайний вид, сухі волосся, що набрякли кисті рук; темні, «зруйновані», «обламані» зуби у вигляді «пеньків», невиразна, «розтягнута» мовлення або незграбні рухи при відсутності заходу алкоголю з рота. Він, як правило, прагне уникати зустрічей зі старшими членами сім'ї підлітка, різкий і нешанобливий у відповідях на їхні питання. Після його появи в будинку можуть пропасти речі або гроші.

Якщо підліток почав уживати наркотики, його настрій міняється по незрозумілих причинах. Дуже часто воно не відповідає ситуації: можуть проявлятися добродушність і млявість у момент скандалу або, навпаки, дратівливість у спокійній ситуації.

Нарешті, ви можете помітити сліди від ін'єкцій (уколовши) по ходу вен на руках.

Може бути, вам випадково помітите в дитини шприц, яку-небудь сушену траву, незрозумілий порошок, різнобарвні таблетки з видавленими на поверхні картинками, марки, які не схожі на поштові. Не слухайте ніяких виправдань, пояснень і запевнень, що це потрібно для уроків хімії (або біології) у школі, що належить другові, - ведіть дитину до нарколога, щоб не втратити час.

 • підвищена брехливість та інші ознаки таємної поведінки; • незвичайна дратівливість і агресивність;

• депресія або ворожість до всього аж до розмов про самогубство;

• втрата інтересу до колишніх своїх захоплень, спорту, школи тощо;

• часті пропуски занять у школі. Безумовно, більшість із цих ознак можуть пояснюватися і зовсім іншими причинами, і не треба робити скороспішних висновків лише за однією з них. Але також не варто їх лишати поза увагою.

Web-адреса: kutkivka-zosh.dvorichna-vo.gov.ua/news/id/15279 | Переглядів: 12Дата публікації: 08:50 06.01.2022