Директор

 

Анонс подій
Подій не заплановано
Для батьків
Пошук
30-та річниця виведення військ з Афганістану
30-та річниця виведення військ з Афганістану

Поділитися новиною:

30-та річниця виведення військ з Афганістану

Виведення військ з Афганістану

Тридцять років тому, 15 лютого 1989 року, закінчилася одна із трагічних воїн другої половини ХХ століття - війна в Афганістані. Рішення ввести війська до Афганістану було прийнято з метою запобігти загрозі іноземного військового втручання. Війська опинилося безпосередньо втягнутим у громадянську війну, яка відбувалася в Афганістані, і стали її активними учасниками. Афганська війна тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року - 3340 днів (дев’ять років, один місяць, дев’ятнадцять днів).  

   Кожен четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, - наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, - українець. Ця війна зламала життя багатьом молодим хлопцям. Наші земляки Бібіков Олександр Вікторович та Куценко Олександр Петрович незважаючи ні на що, чесно виконали свій громадянський обов’язок і залишилися вірними присязі до кінця. 

   Зараз в Україні - понад 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько 8-ми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами. 15 лютого ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах. 

   З нагоди 30-ї річниці виведення військ з Афганістану у закладі проведені заходи: урок пам’яті «Тільки тим історія належить, хто за неї бореться й живе» (зустріч з учасником бойових дій Бібіковим О.В.); лекція для учнів «Події Афганістану на сучасний погляд»; виставка видань творів, історичних документів, експозицій з архівних фото – і художніх матеріалів, що ілюструють події війни в Афганістані; екскурсія до шкільного музею «Наші земляки – учасники бойових дій на території Афганістану»; перегляд та обговорення фільму «Сучасна зброя».

                          

Web-адреса: kutkivka-zosh.dvorichna-vo.gov.ua/news/id/10857 | Переглядів: 212Дата публікації: 13:30 15.02.2019